Kilpailut‎ > ‎

Häme-Regatta 2018

Melonnan Suomen Cup 3 9.-10.6.2018

Perinteinen Häme-Regatta kilpailu ja melonnan Suomen cupin 3. osakilpailu. Kilpailu melotaan Kaukajärven soutu- ja melontastadionilla.

AJANKOHTAISTA

10.6.2018 Tulokset julkaistu
8.6.2018 lähtölistoihin tehty nimipäivityksiä
7.6.2018 Kilpailujen lähtölistat julkaistu
6.6.2018 Kilpailujen aikataulu julkaistu
25.5.2018 Kilpailukutsu julkaistu.

AIKATAULU

LAUANTAI 9.6.2018

klo 9.00 joukkueenjohtajien kokous

10:00: K-1 200m 1. Alkuerä
10:05: K-1 200m 2. Alkuerä
10:10: K-1 200m 3. Alkuerä
10:15: K-1 200m 4. Alkuerä
10:20: K-1 200m 5. Alkuerä
10:25: K-1 200m 6. Alkuerä
10:30: K-1 200m 7. Alkuerä
10:35: K-1 200m 8. Alkuerä
11:30: K-1 200m H Finaali
11:35: K-1 200m G Finaali
11:40: K-1 200m F Finaali
11:45: K-1 200m E Finaali
11:50: K-1 200m D Finaali
11:55: K-1 200m C Finaali
12:00: K-1 200m B Finaali
12:05: K-1 200m A Finaali
12:40: K-2 200m SN12 & T14 Finaali
12:45: K-2 200m P14 & T16 Finaali
12:50: K-2 200m M & N & P18 & P16 Finaali
13:00: K-1 P10 & P12 & T12 & T14 & P14 Taitorata
13:20: K-4 500m  Testiveto
14:10: K-1 1000m 1. Alkuerä
14:20: K-1 1000m 2. Alkuerä
14:30: K-1 1000m 3. Alkuerä
14:40: K-1 1000m 4. Alkuerä
14:50: K-1 1000m 5. Alkuerä
15:10: K-1 2500m P12 & T12 Finaali
15:50: K-1 1000m E Finaali
16:00: K-1 1000m D Finaali
16:10: K-1 1000m C Finaali
16:20: K-1 1000m B Finaali
16:30: K-1 1000m A Finaali
16:40: 3x200m Nuorisoviesti Finaali

SUNNUNTAI 10.6.2018
10:00: K-1 500m 1. Alkuerä
10:07: K-1 500m 2. Alkuerä
10:15: K-1 500m 3. Alkuerä
10:22: K-1 500m 4. Alkuerä
10:30: K-1 500m 5. Alkuerä
10:37: K-1 500m 6. Alkuerä
11:30: K-1 500m F Finaali
11:37: K-1 500m E Finaali
11:45: K-1 500m D Finaali
11:52: K-1 500m C Finaali
12:00: K-1 500m B Finaali
12:07: K-1 500m A Finaali
13:15: K-2 500m T14 & T16 & P14 Finaali
13:22: K-2 500m M & N & P18 & T18 & P16 Finaali
13:50: K-4 500m  Testiveto
14:30: K-1 5000m Finaali

KILPAILUMATKAT JA -SARJAT LAUANTAI 9.6.2018

K-1 P10 & T10    200m, Taitorata
K-1 P12 & T12    200m, 2500m, Taitorata
K-1 P14 & T14    200m, 1000m
K-1 P16 & T16    200m, 1000m
K-1 P18 & T18    200m, 1000m
K-1 M & N           200m, 1000m
K-1 M40 & N40   200m, 1000m
K-1 M50 & N50   200m, 1000m
K-1 M60 & N60   200m, 1000m
K-1 M70 & N70   200m, 1000m
K-1 Paramelonta  200m

K-2 Sukupuolineutraali 12 200m
K-2 P14 & T14    200m
K-2 P16 & T16    200m
K-2 P18 & T18    200m
K-2 M & N          200m
K-2 M40 & N40  200m
K-2 M50 & N50  200m
K-2 M60 & N60  200m
K-2 M70 & N70  200m

K-1 Nuorisoviesti 3x200m

KILPAILUMATKAT JA -SARJAT SUNNUNTAI 10.6.2018

K-1 P14 & T14    500m, 5000m, Taitorata
K-1 P16 & T16    500m, 5000m
K-1 P18 & T18    500m, 5000m
K-1 M & N          500m, 5000m
K-1 M40 & N40  500m, 5000m
K-1 M50 & N50  500m, 5000m
K-1 M60 & N60  500m, 5000m
K-1 M70 & N70  500m, 5000m

K-2 P14 & T14    500m
K-2 P16 & T16    500m
K-2 P18 & T18    500m
K-2 M & N           500m
K-2 M40 & N40   500m
K-2 M50 & N50   500m
K-2 M60 & N60   500m

K-2 M70 & N70   500m

Kaikki suorien matkojen kilpailut käydään yhdistettyinä siten, että ensin melotaan matkoittain aika-ajot, joiden perusteella melojat jaetaan ajan perusteella yhdistettyihin finaaleihin. Tulokset lasketaan sarjoittain finaalien sijotusten mukaan

Kaikilla kilpailijoilla on oltava voimassa oleva kilpailulisenssi.

12 v ja 14 v sarjoissa kelluntaliivi pakollinen.

ILMOITTAUTUMISET

3.6.2018 mennessä seuroittain käyttäen kilpailun www-sivuilta löytyvää ilmoittautumislomaketta. Osallistuvien seurojen ilmoittautumisesta vastaavat henkilöt lähettävät täytetyn ilmoittautumislomakkeen osoitteisiin harri.sairiala@gmail.com ja tomi.p.nieminen@gmail.com.

ILMOITTAUTUMISMAKSUT:

K1: 14€
K2: 19€
Viesti: 19€

Ilmoittautumismaksut maksetaan tilille FI56 5732 7440 0088 51 4.6.2018 mennessä. Jälki-ilmoittautumisista kaksinkertainen osallistumismaksu.

TIEDUSTELUT:

Harri Sairiala, p. 040-7419322, harri.sairiala@gmail.com

Ċ
Harri Sairiala,
6.6.2018 klo 6.00
Ċ
Harri Sairiala,
11.6.2018 klo 2.48
Ĉ
Harri Sairiala,
25.5.2018 klo 3.39
Ċ
Harri Sairiala,
25.5.2018 klo 3.21
Ċ
Harri Sairiala,
8.6.2018 klo 4.40
Comments