Kilpailut‎ > ‎

SM osa II 2018 & Suomen cup 11

RATAMELONNAN SM OSA II 2018 JA SUOMEN-CUP 11 1.-2.9.2018

Ratamelonnan Suomen Mestaruuskilpailut osa II, joissa ratkotaan miehistökanoottien SM arvot sekä nuorten Suomen-Cupin osakilpailu.

AJANKOHTAISTA

30.8.2018 Lähtölistat julkaistu

26.8.2018 Kilpailuaikataulu julkaistu

15.8.2018 Kilpailukutsu julkaistu

KILPAILUOHJELMA:

LAUANTAI 1.9.2018

klo 9:00 joukkueenjohtajien kokous

10:00: M K-4 200m, Finaali
10:05: N35 K-1 200m, Finaali
10:10: SN14 & SN16 K-2 200m, Finaali
10:15: M70 K-1 200m, Finaali
10:20: M60 K-1 200m, Finaali
10:25: M50 K-1 200m, Finaali
10:30: M40 K-1 200m, Finaali
10:35: N K-4 200m, Finaali
10:40: Special olympics K-1 200m, Finaali
11:40: M K-4 500m, Finaali
11:50: P14 K-1 500m, Finaali
12:00: T14 K-1 500m, Finaali
12:10: Special olympics K-1 500m, Finaali
12:20: N K-4 500m, Finaali
12:40: M40 K-1 5000m, Finaali
12:40: M50 K-1 5000m, Finaali
12:40: M60 K-1 5000m, Finaali
12:40: M70 K-1 5000m, Finaali
12:40: N35 K-1 5000m, Finaali
13:20: P14 K-1 2500m, Finaali
13:22: T14 K-1 2500m, Finaali
14:00: N K-2 5000m, Finaali
14:40: M K-2 5000m, Finaali
15:20: Palkintojenjako lähdöt 1-23

SUNNUNTAI 2.9.2018

10:00: Nuorisoviesti 3x200m, Finaali
10:10: M Viesti 3x200m, Finaali
10:20: N Viesti 3x200m, Finaali
10:30: K-1 200m Suomen cup, 1. Alkuerä
10:35: K-1 200m Suomen cup, 2. Alkuerä
10:40: K-1 200m Suomen cup, 3. Alkuerä
10:45: K-1 200m Suomen cup, 4. Alkuerä
10:50: K-1 200m Suomen cup, 5. Alkuerä
10:55: K-1 200m Suomen cup, 6. Alkuerä
11:00: K-1 200m Suomen cup, 7. Alkuerä
11:05: K-1 200m Suomen cup, 8. Alkuerä
11:45: K-1 200m Suomen cup, H Finaali
11:50: K-1 200m Suomen cup, G Finaali
11:55: K-1 200m Suomen cup, F Finaali
12:00: K-1 200m Suomen cup, E Finaali
12:05: K-1 200m Suomen cup, D Finaali
12:10: K-1 200m Suomen cup, C Finaali
12:15: K-1 200m Suomen cup, B Finaali
12:20: K-1 200m Suomen cup, A Finaali
12:30: SN12 K-2 200m, Finaali
12:50: M K-4 1000m, Finaali
13:00: P10 Taitorata, Finaali
13:00: P12 Taitorata, Finaali
13:00: T10 Taitorata, Finaali
13:00: T12 Taitorata, Finaali
13:30: N K-4 1000m, Finaali
14:00: P10 & P12 1250m, Finaali
14:02: T10 & T12 1250m, Finaali
14:30: M K-4 5000m, Finaali

ILMOITTAUTUMISET:

SM-ilmoittautumiset:

Suomen melonta-ja soutuliiton sääntöjen mukaan 22.08.2018 mennessä s-postilla osoitteeseeen toimisto@melontajasoutuliitto.fi, kopio viestistä osoitteeseen harri.sairiala@gmail.com tai kirjeitse osoitteeseen: Suomen melonta- ja soutuliitto ry, Valimotie 10, 00380 Helsinki. Ilmoittautumiseen tai kirjekuoreen on liitettävä teksti ”Ratamelonnan SM 2”

Suomen-Cup-ilmoittautumiset:

26.08.2018 mennessä s-postilla osoitteeseen harri.sairiala@gmail.com. 

KAIKISSA ILMOITTAUTUMISISSA TOIVOTAA KÄYTETTÄVÄN ALTA LÖYTYVÄÄ ILMOITTAUTUMISLOMAKETTA! 

Kaikilla kilpailijoilla on oltava voimassa oleva kilpailulisenssi. 10, 12 ja 14 sarjoissa kelluntaliivi pakollinen.

ILMOITTAUTUMISMAKSUT:

K-1 14 eur 

K-2 19 eur

K-4 29 eur

VIESTI 19 eur


Ilmoittautumismaksut maksetaan Pirkka-Melojat ry:n tilille FI56 5732 7440 0088 51 (OKOYFIHH) 23.8.2018 mennessä. Jälki-ilmoittautumisia ei hyväksytä SM sarjoihin, Suomen-Cupissa jälki-ilmoittautumisista peritään kaksinkertainen maksu.

TIEDUSTELUT:

Harri Sairiala, p. 040-7419322, harri.sairiala@gmail.com. Lisätietoja ja www.pirkkamelojat.fi.


PIRKKA-MELOJAT RY, KANGASALAN MELOJAT RY


Ċ
Harri Sairiala,
30.8.2018 klo 11.13
Ĉ
Harri Sairiala,
15.8.2018 klo 5.49
Ċ
Harri Sairiala,
20.8.2018 klo 4.42
Ċ
Harri Sairiala,
31.8.2018 klo 9.43
Comments